RED
(#20) KW Cubs
(#19) Niagara Snappers
(#35) Palermo Athletics
(#23) Toronto Gators
BLACK
(#17) Ashland Stockpack
(#24) Elmira Expos
(NR) Oshawa BB’s
(#36) Quyon Combat Flyers
WHITE
(#26) Alvinston Indians
(#28) Cobourg Force
(#2) Jarvis Travelers
(#32) Wyevale Tribe
SILVER
(#NR) Hill United
(#13) Owen Sound Selects
(#29) St. Thomas Centennials
(#33) Waterdown Hammer
Friday Results
Game #1
(N/R) Hill United 5
(#13) Owen Sound 2
WP: Mike Joseph 2K; in relief Don Scott 1K
LP: Matt Leahy 4K
-Brad Ezekial HR, Rory Miller HR, for Hill United
-Nick Dambrosio HR for Owen Sound
Game #2
(#33) Waterdown Hammer 4
(#29) St. Thomas Centennials 2
WP: in relief Tim Neil; starter Jim Hurst
LP: in relief Luke Leahy; starter Ian Knott
-Joe Thorston 2-3, Kyle Davis 2-2 2BB’s, Geoff Hornby 2-4 for Waterdown Hammer
-Chris Payne 2-3, Matt Lynch 2-3, Pat Humphries 1-4 1 RBI
Game #3
(#19) Niagara Snappers 3
(#20) KW Cubs 2
WP: Scott Wagar 9k
LP: Ryan French 6k
-Scott Young 2 RBI’s, Mike Bateman 1 RBI for Niagara Snappers
-Nate Bayman and Brad Thomson 1 HR each for KW Cubs
Game #4
(#35) Palermo Athletics 7
(#23) Toronto Gators 1
**5 inning mercy
WP: Gord Scott 4K
LP: Tom Berube 4K, in relief Dan Duemo 1K
-Phil John 3-3, Rob McGiffen 2-4 1 HR 3 RBI, Sean Maas 1 HR 1 RBI for Palermo
-Mike Smulevitch 2-2, Tyler Higgens 1-2 1 RBI
Game #5
(#24) Elmira Expos 3
(#17) Ashland Stockpack 2
WP: Dan Martin 10K
LP: Ryan Cummings 12K
-Casey Halstead 1 HR 2 RBI’s, Dan Martin 1 RBI for Elmira
-Shane Flinner 1 HR 1 RBI, David Lach 1-3
Game #6
(#2) Jarvis Travelers 14
(#32) Wyevale Tribe 2
**5 inning mercy
WP: in relief Rob O’Brien 8k, Tim MacCumber 2K
LP: Jason Giffen 2k, in relief Andy McLean 3K
-Brandon Horn 1 HR 4 RBI, Greg Cournleyea 1 HR 4 RBI, Allan Phibbs 2-2 for Jarvis
-Blake Underwood 1 HR 2 RBI, Matt McLaren 1-2, Mike Kelly 1-2 for Jarvis
-Dan Bernard
Schedule of Saturday’s Snapper Shootout after the jump
SATURDAY JUNE 5, 2010
G7 – 9am – Cobourg vs. Alvinston – D1
G8 – 9am – Quyon vs. Oshawa – D2
G9 – 9am – Owen Sound vs. Waterdown – D3
G10 – 11:15am – Palermo vs. Niagara – D1
G11 – 11:15am- KW Cubs vs. Toronto – D2
G12 – 11:15am – St. Thomas vs. Hill United – D3
G13 – 1:30pm – Ashland vs. Quyon – D1
G14 – 1:30pm – Elmira vs. Oshawa – D2
G15 – 1:30pm – Jarvis vs. Cobourg – D3
G16 – 3:45pm – Wyevale vs. Alvinston – D1
G17 – 3:45pm – Hill United vs. Waterdown – D2
G18 – 3:45pm – St. Thomas vs. Owen Sound – D3
G19 – 6pm – Toronto vs. Niagara – D1
G20 – 6pm – Palermo vs. KW Cubs – D2
G21 – 6pm – Oshawa vs. Ashland – D3
G22 – 8:15pm – Alvinston vs. Jarvis – D1
G23 – 8:15pm – Cobourg vs. Wyevale – D2
G24 – 8:15pm – Elmira vs. Quyon – D3